Lukas Bambi Lindqvist

Chief
bambi@d-group.se

Harald Stampe Pettersson

Ca$h
stampe@d-group.se

Viktor Wällstedt

Webb
viktor@d-group.se

Elias Lilja

J^8
elias@d-group.se

Fredrik Öhrström

Wokk
fredrik@d-group.se

Martin Andersson

Werk
martin@d-group.se

David Wajngot

Event
david@d-group.se

Sara Svensson

Spons
sara@d-group.se

Victor Dannetun

Öl & Bar
victor@d-group.se

Jonatan Pålsson

Trykk
jonatan@d-group.se

Johan Thornström

Biljett
johan@d-group.se

Harald Vogel

Spokk
vogel@d-group.se

Niklas Almqvist

Mat
niklas@d-group.se

D-Group är D-sektionens eminenta festeri. Vi håller i några olika evenemang och events tillsammans med festerier från andra sektioner. Vi hjälper även våra kära vänner STABEN under nolle-p.

Vi har funnits sedan världen var svart-vit och popcorn inte gick att göra i micron. Innan dess låg vi i mammas kära mage och smed planer om världsherravälde genom pilkastning, ölhäfv och självrökande cigaretter.

Finns det något ni undrar om inom Linkans studentliv så har vi säkert koll, det bara att hugga tag i någon i en färggrann ihoplappad åvve med texten GROUPIE på så ska vi nog leda dig rätt.

Kontaktinformation finns här.

Klicka på bilderna för att lära dig mer om oss groupies!

Lukas Bambi Lindqvist
Harald Stampe Pettersson
Viktor Wällstedt
Elias Lilja
Martin Andersson
David Wajngot
Sara Svensson
Victor Dannetun
Jonatan Pålsson
Johan Thornström
Harald Vogel
Niklas Almqvist