Lukas Bambi Lindqvist

Chief
bambi@d-group.se

Martin Andersson

Werk
martin@d-group.se

Viktor Wällstedt

Webb
viktor@d-group.se

Elias Lilja

J^8
elias@d-group.se

Fredrik Öhrström

Wokk
fredrik@d-group.se

Harald Stampe Pettersson

Ca$h
stampe@d-group.se

David Wajngot

Event
david@d-group.se

Sara Svensson

Spons
sara@d-group.se

Victor Dannetun

Öl & Bar
victor@d-group.se

Jonatan Pålsson

Trykk
jonatan@d-group.se

Johan Thornström

Biljett
johan@d-group.se

Harald Vogel

Spokk
vogel@d-group.se

Niklas Almqvist

Mat
niklas@d-group.se

Facebook 2014-07-08

Vi i D-Group vill hälsa er alla en riktigt härlig sommar. Medans ni sitter ute i solen och har det underbart så har vi börjat planera det ni älskar allra mest. Så se nu till att ni tränar kastarmen med eller utan darttavla så kommer vi se till att DÖMD blir årets största fest!




Skrivet 2014-07-08

Facebook 2014-05-30




Skrivet 2014-05-30

Facebook 2014-05-30

Vi vill tack våra fantastiska föräldrar i D-Group 13/14 för ett av de bästa DÖMD någonsin, för alla minnen vi fått och för de vi aldrig kommer att komma ihåg.

Som ni alla vet är det exakt 300 dagar kvar till DÖMD 2015. Hoppas ni är lika taggad som vi här! Förfesten börjar nu!

Och som Leonidas hade sagt. THIS. IS. D-GROUUUP! (14/15):
Chief - Lukas Lindqvist
Cash - Harald Petersson
Öl&Bar - Victor Dannetun
Spons - Sara 'Sauron' Svensson
Werk - Martin Andersson
Event - David Wajngot
Trykk - Jonatan 'Hodor' Pålsson
Wokk - Fredrik 'Fluffet' Öhrström
Spokk - Harald 'Fågel' Vogel
Mat - Niklas 'Taco' Almqvist
Biljett - Johan Thornström
J^8 - Elias Lilja
Webb - Viktor Wällstedt




Skrivet 2014-05-30

Facebook 2014-05-25

Så var tiden inne för D-Group 13/14 att tacka för sig och lämna plats åt eminenta D-Group 14/15. Det är ett svindlande roligt år vi nu vemodigt sätter punkt för samtidigt som vi tar en titt i backspegeln över resan vi precis fått vara med om. Där i backspegeln syns en resa så späckad av höjdpunkter att vi utan tvekan kan utse 13/14 till vårt roligaste år någonssin. Vi blickar tillbaka på storslagna arrangemang, tävlingar och festligheter här i Linköping, men även på en förstaplats på F1 Röj i Lund. Vi blickar tillbaka på grymma samarbeten, på skrattattacker och på ett overkligt fint DÖMD 2014. Vi vill tacka alla fantastiska festeristkompisar, året hade inte varit detsamma utan just er och vi är övertygade om att vi kommer se mer av er i framtiden.
Med de orden cabbar vi ner festeriståvven ,klär på oss patetfracken och taggar DÖMD 2015!
Puss, kram och FBGM
D-Group 13/14




Skrivet 2014-05-25